Tolik randálu bylo a ještě asi bude i po volbách. Kolik hloupostí bylo na nás vylito a ještě to pokračuje. Seděl jsem v Lékařském domě, poslouchal výklad architektky Evy Jiřičné, doplňovaný obrázky z přírody, aby nám ukázala, jak navrhla ten či onen tvar konstrukce, a bylo mi u toho dobře. Klidná přehlídka její práce, bez kritiky jiných. Snad jen jednou se uchýlila k radikálnějšímu vyjádření, a to k Nové scéně Národního divadla Karla Pragera. Ke Kaplického knihovně zaujala rozumné stanovisko – knihovna byla navržena za jiných podmínek a jakékoliv oživování je nelogické. Knihovna je opravena, není tedy potřeba stavět novou. Stejný názor mám i já. Dámy Adriana Krnáčová a Eliška Kaplicky Fuchsová, jak to vypadá, půjdou do voleb s heslem pro příští pražské volby Kaplického knihovnu postavíme. Měl bych jedno doporučení. Celý ten drahý vnější plášť postavit na Staroměstské náměstí do míst, kde bylo křídlo radnice. Slyšel jsem totiž, že se chystá soutěž na dostavbu Staroměstské radnice, kolikátá již v mém životě, i paní Jiřičná přiznala svou účast v takové soutěži v šedesátých letech 20. století. Myslím, že není architekta, který by se v minulosti některé ze soutěží na dostavbu Staroměstské radnice nezúčastnil. Když jsem děkoval paní Jiřičné za úžasné odpoledne, ještě jsem je doplnil druhým pohlazením duše, zhlédnutím Rozmarného léta, jehož krásná čeština a klid byly pro mne balzámem. Tím více si uvědomuji, že všichni ti podivní lidé, usilující o můj hlas ve volbách, mi mohou být ukradení. Ti, kterých si musíme vážit, jsou rodina a přátelé.
ČKAIT má již pět let tiskovou manažerku
Potřeboval bych, abyste pracovala jako tisková manažerka ČKAIT. Tuto větu pronesl předseda Ing. Pavel Křeček v září 2012. Pracovala jsem v ČKAIT od roku 2006.
Nechala jsem si tři měsíce na rozmyšlenou a během té doby jsem si zjišťovala, co tahle práce představuje. Kontaktovala jsem tiskové mluvčí z České advokátní komory (PhDr. Iva Chaloupková) a Svazu podnikatelů ve stavebnictví v ČR (Mgr. Alena Čechová), zařídila a zaplatila si několik kurzů v ČTK, které byly zaměřeny právě na tuto profesi. A měla jsem a mám velkou podporu u Marie Báčové, odborné poradkyně předsedy ČKAIT. DAMU, tedy školu, kterou jsem vystudovala, předchozí zaměstnání a zkušenosti jsem v nové práci zužitkovala na sto procent. Pan předseda měl představu, že budu monitorovat to, co se o ČKAIT píše v tisku; přesvědčila jsem ho, že pokud bych měla dělat tuto práci, tak s celým zaměřením.
Přehled nejdůležitějších činností
- Prezentace v médiích, kde jsem zprostředkovávala rozhovory pro tisk, rádia a televizi k nejrůznějším odborným tématům, ke kterým se vyjadřovali přední pracovníci ČKAIT.
- Tiskové konference ČKAIT – první se uskutečnila v roce 2013 (Co změní předpisy o energetické náročnosti budov z pohledu odborníků ČKAIT). Celkem jsem připravila s kolektivem spolupracovníků od roku 2013 do roku 2017 čtrnáct tiskových konferencí. Jako interní materiál pro přednášející na tiskových konferencích jsem vytvořila Kodex vystupování v médiích. V prosinci 2017 se připravuje tisková konference – kulatý stůl (Rychlá spojení v České republice z pohledu odborníků ČKAIT). Garantem této tiskové konference je Ing. František Mráz, místopředseda ČKAIT.
- Tiskové zprávy – jsou součástí tiskových konferencí, nebo je připravuji na základě významných událostí v ČKAIT. Obrátit se na média je jistě nejrychlejší a nejúčinnější způsob, jak informovat odbornou veřejnost o problému, ke kterému se ČKAIT nutně potřebuje vyjádřit, případně navrhnout řešení.
- Aktualizace databáze novinářů, zpravodajů, televizních a rozhlasových redaktorů jako nejcennějšího zdroje kontaktů.
- Monitoring médií – udržuji přehled o tom, jak se o ČKAIT píše, upozorňuji na zajímavé věci kolegy, reaguji na nesprávné údaje a fakta. Při přípravě tiskové konference využívám monitoring médií ke shromáždění článků a údajů k určitému tématu.
- Fotodokumentace – mám archiv, ze kterého čerpám pro potřebu svoji i svých spolupracovníků. Fotografie bývají součástí tiskových zpráv a využívají se také do publikací ČKAIT nebo do výročních zpráv ČKAIT atd.
- Webové stránky ČKAIT – na hlavní stránce uveřejňuji zajímavé akce, tiskové konference, články atd.
- Filmové šoty k Cenám Inženýrské komory. S Ing. Josefem Velíškem organizačně zajišťujeme a připravujeme scénáře pro natáčení filmů. Ing. Velíšek je také průvodcem v těchto filmech.
- Prozatím byly z chystané série deseti filmů připraveny tři. První je o O2 areně v Praze (2015) a film jsme natáčeli s Ing. Vladimírem Janatou, CSc. Druhý je o koncové odlehčovací komoře kmenové stoky C v Praze – Bubenči (2016) a natáčeli jsme jej s Ing. Michalem Sedláčkem, Ph.D. Třetí film je o rekonstrukci Znojemského viaduktu (2017) a natáčeli jsme s Ing. Davidem Rose. Připravuje se čtvrtý film o obnově kláštera premonstrátů Teplá (2017). Natáčet budeme s architektem Petrem Oklešťkem a Ing. Alešem Markem. Filmy připravuje Regionální televize CZ s.r.o. ve spolupráci s ČKAIT.
- Výroční zpráva ČKAIT – jsem její editorkou.
- Spolupráce při setkání čestných členů ČKAIT, setkání tajemnic ČKAIT atd.
Organizačně jsem zařazena ve Středisku informačních technologií ČKAIT. Dělám práci, kterou mám moc a moc ráda.