Vrátil jsem se z Brna, kde jsme měli dvoudenní jednání Představenstva ČKAIT. V pátek jsme vyřídili běžnou agendu a sobota dopoledne byla vyhrazena pro různé záležitosti. Po delší době bylo dobré, že jsme měli dostatek času, abychom se zabývali v širší debatě mnoha oblastmi, na které není na jednodenním jednání dost času. Mám na mysli vydávání časopisů, překrývání oborů, postavení techniků, statiků, vzdělávání a pomoc autorizovaným osobám. V pátek večer jsem měl strach, co budeme dělat, a nakonec jsme nestačili vše vyřídit ani do oběda. Podrobnosti jsou na webových stránkách a v tomto čísle Z+i ČKAIT.Dnes je neděle. V rychlosti jsem si přečetl zprávy a mezi nimi rozhovor s poslancem Andrejem Babišem. Zase mu všichni ubližují. A představte si, že na Úřadu vlády se utratí za chlebíčky, řezané květiny a Fidorky (nebylo napsáno, zda bílé, nebo hnědé), 1,3 miliardy Kč, což zaplatíme my, daňoví poplatníci. Hrozné. Na Ministerstvu financí se pila jenom voda kohoutková, někdy s citronem. A přesto bude v rozpočtu v roce 2018 díra ve výši 50 miliard Kč. Ó ty Fidorky.
Oblast ČKAIT České Budějovice podporuje budoucí stavbařskou generaci
- Publikováno:
- Rubrika:
- ČKAIT
Oblastní kancelář ČKAIT v Českých Budějovicích se v uplynulém období nejen podílela na podpoře prezentace kvalitních staveb v rámci PRESTY – přehlídky prestižních staveb jižních Čech, ale intenzivně také spolupracovala se středními odbornými školami.
Pořádání 16. ročníku celostátní soutěže žáků SPŠ a SOŠ stavebních v projektování pozemní stavby pomocí grafických programů, která se konala 23. března 2017, podpořila českobudějovická oblast ČKAIT poskytnutím odborné a technické podpory a nominováním předsedy poroty.
Šestnáctý ročník celostátní soutěže v projektování byl opět připraven jako soutěž otevřená pro všechny grafické programy určené k projektování pozemních staveb, a to pro žáky třetích a čtvrtých ročníků denního studia. Pozvány byly všechny SPŠ a SOŠ z České republiky, které poskytují vzdělávání ve studijním oboru stavebnictví se zaměřením na pozemní stavitelství, a také partnerské školy ze Slovenské republiky: SPŠ stavebná z Trnavy a SPŠ stavebná ze Žiliny. Ing. Stanislav Hronek, předseda poroty, vedl soutěžní porotu tvořenou členy pedagogického doprovodu z přihlášených škol. Soutěžním úkolem bylo zpracovat na základě zadání půdorysy, řezy, pohledy v měřítku 1 : 100 a 3D zobrazení rodinného domu. Časový limit práce byl 180 minut v programech ArchiCAD, REVIT, AutoCAD a Allplan.